Анди Мъри и Дан Еванс ОТНОВО спасяват точки за мач, за да спечелят вълнуващ тайбрек срещу белгийска двойка и да достигнат до четвъртфиналите на мъжки двойки - удължавайки кариерата на легендарния шотландец
Daily Mail | 2024-10-13 | 14:44:20

Анди Мъри и Дан Еванс достигна четвъртфиналите на мъжките двойки в Париж

Британското дуо трябваше да спаси два мачбола, за да победи своите белгийски съперници в мач тайбрек

Двойката изглеждаше на път да излезе, преди да се запазят в надпреварата

Мъри размахва юмрук по време на вълнуваща среща на двойки на Ролан Гарос на Вторник вечер

Мъри се свлече на стола си и изглеждаше емоционален след втори драматичен мач

След като беше отведен в последния тайбрек, поставен от белгийската двойка Сандер Жил и Йоран Влиген, те спасиха два мачбола, за да се преместят в последните осем.

Когато Еванс направи финалния удар за да подпечата победата, Мъри танцува и подскача около корта като дете, на което току-що са казали, че отива в Дисниленд.

Месец след като имаше операция за отстраняване на киста на гръбначния стълб от гърба му, човекът с металното бедро може наистина да спечели медал.

По дяволите, защо трябва да му налагаме ограничения. Може би той ще спечели злато заедно с двата единични гонга, които вече притежава от Лондон и Рио де Жанейро. Ако някой олицетворява идеята за липса на ограничения, това със сигурност е британският бионичен 37-годишен супергерой.

Белгийците не бяха мързеливи. Това е специализирана двойка, която достигна до финала на Откритото първенство на Франция на тези кортове с червена глина миналата година, но Мъри и Еванс ги изпревариха.

Те ще играят или американските трети поставени Тейлър Фриц и Томи Пол, или холандската двойка Робин Хаасе и Жан-Жулиен Ройер на четвъртфиналите.

За разлика от първия кръг, британците започнаха добре. Еванс спаси две точки за пробив срещу свой сервис в началния гейм, а във втория гейм Мъри преследва едно наклонено воле почти в първия ред на трибуните, за да спечели точката и да помогне на него и Еванс да пробият при първата възможност.

Когато Мъри изстреля двойката в преднина от 3-0 с прекрасен топспин удар, това върна спомените за един от великите му моменти, когато същият удар, от бекхенд , спечели Купа Дейвис за Великобритания през 2015 г.

Мъри и Еванс бяха безмилостни в първия сет, който спечелиха с 6-3 срещу опонентите си

Въпреки това, чувството на неудовлетвореност се появи, когато техните белгийски опоненти започнаха да се връщат в мача

Британците играеха съвсем различна марка тенис от несигурна, непостоянна такса, която те сервираха в страхотното си бягство срещу японците Кей Нишикори и Таро Даниел в неделя и Мъри сервира асо, за да ги изведе в преднина от 5-2.

Evans оцеля при още една точка за пробив на своя сервис, докато той и Мъри се бориха да затворят сета и когато ретурът на белгийците продължи дълго, за да им даде точката, от която се нуждаеха, британската двойка удари въздуха в унисон.

При равенство на втория сет при 2-2, Еванс преследва удар, който нямаше право да достигне, и вдигна лоб, който Гил погрешно удари, за да даде на британците първи удар на още един пробив на сервис, но белгийците затвориха играта и продължиха да натискат.

Изглежда, че може би са все по-близо до победата в деветия мач от сета, когато див форхенд от Влиген даде на Еванс и Мъри отново да видят пробив. Превъзходният пасиращ удар на Еванс им даде точка за пробив, но Влиген го спаси с ас. Белгийците също спасиха втора точка за пробив и поведоха с 5-4.

Белгийското дуо взе играта чак до тайбрек на мача, само за да пропусне с малко аут

Мъри раздава автографи на фенове, след като постигна нова драматична победа на двойки при мъжете

Томи Пол и Тейлър Фриц могат да срещнат британското дуо, ако те печелят мача си срещу холандската двойка Робин Хаасе и Жан-Жулиен Рожер

Вашият браузър не поддържа iframes.

Сетът премина в тайбрек, който се завъртя в една, а след това в друга посока. Мъри и Еванс имаха мачбол, но белгийците го спасиха. Влиген и Жил имаха сетпойнт, но британската двойка го спаси.

Британците имаха още един мачбол. Белгия го спаси с грешен удар от воле. И когато белгийците получиха втори сетпойнт, Еванс сервира двойна грешка, за да изпрати мача в решаващ сет от първи до 10 тайбрек.

Изглеждаше като че ли белгийците щяха да го затворят, когато поведоха с 9-7, но Мъри и Евънс спечелиха четири поредни точки, за да спечелят.

некролозите отново са задържани. Невероятното пътешествие продължава.